מה חשוב לדעת לפני תיקון וטיפול המכשיר במעבדה

במאמר זה נדבר על הנושאים הבאים: טיפול ותיקון מכשירכם במעבדות השונות, מה אפשר לעשות כדי להימנע ממצבים מסוכנים ולא נעימים, והמלצות חמות בנושא טיפול, תחזוק ותיקון הסמארטפון האישי שלכם, חשוב לנו כמעבדה מקצועית שגולשינו היקרים יקראו זאת על מנת לסייע להם לאורך כל הדרך גם באופן עצמאי בבית אשר בא לידי ביטוי בגיבויים עצמיים.

נתחיל בסיוע והבנת הסמארטפון שברשותכם, לכל מכשיר סלולרי בייחוד סמארטפון ישנה תוכנה ייחודית לשימוש הניתנת להורדה בחינם. גיבוי וסיוע למכשיר הנמצא ברשותכם, לדוגמה אפל משווקת עם מכשיריה תוכנה בשם ITUNES הניתנת להורדה בחינם ללא עלות כלל מהאתר הרשמי של החברה, בנוסף כדי להיות בטוחים שאתם עובדים בצורה הנכונה ביותר חשוב לשים לב ולדאוג לעבוד עם התוכנה העדכנית ביותר הקיימת באתר החברה המיועדת למכשירכם, לעיתים רבות נוצרות תקלות תקשורת בין מכשיר הסמארטפון לבין תוכנת המחשב משום שהתוכנה לא עדכנית ואינה יכול לתקשר בצורה כזו או אחרת עם מכשיר הסמארטפון שברשותכם, לכן חשוב לבדוק באיזו גרסה אתם עובדים בתוכנת המחשב ואם יש צורך ניתן לעשות עידכונים ישירים מהתוכנה במחשב או במקרים מסויימים דרוש מחיקה והסרה של התוכנה הקיימת והתקנה של הגרסה החדשה, המסר הניתן עד כה הוא שכדי לתפעל את המכשיר בצורה נכונה ונוחה דרושה התוכנה המשווקת איתו.

אם אי פעם רציתם להעביר סרטים, סרטונים או מוזיקה ותמונות לאייפון שלכם שימו לב, לא תמיד זה כל כך פשוט.

לITUNES המשווקת עם מכשירי אפל ממשק משלה, יש יגידו פחות או יותר ידידותי, לדוגמה במידה ואתה מעוניין להעביר סרט או תמונה ואפילו שיר לאייפון, הכל אמור לעבור דרכה. לעיתים יש צורך בהמרת הקובץ הרצוי לקובץ אשר מכשירכם תומך בו, במכשירים מסויימים התומכים במערכות הפעלה מדגם אנדרואיד או WINDOWS הדבר פשוט הרבה יותר בשיטת העתק והדבק אל המכשיר שלנו כפי שרובנו מכירים. התהליכים במכשירים המאפשרים העברה פשוטה דומים מאוד להכנסת דיסק אחסון חיצוני אל מחשבכם וגרירה של קבצים אליו, אולם במכשירי אפל הדבר יכול להיות מסובך הרבה יותר, חשוב ללמוד עד תום את ממשק תוכנת ה הITUNES המשמשת אתכם ואת מכשירכם מכיוון שחוסר ידע ושימוש לא נכון בתוכנה יכול לגרום לנזק בלתי הפיך למכשיר, לכן כל צעד דורש ידע והבנה של הדברים. אתם אינכם רוצים לאבד את כל אנשי הקשר שלכם בלחיצת כפתור ולכן אם אינכם יודעים רצוי שתפנו למעבדת אוריפון שם יוכלו לעשות זאת במקומכם.

הנושא העיקרי והחשוב ביותר של מאמר זה הוא נושא הגיבויים, חשוב שלא להסתמך על מעבדות ורצוי ללמוד לעשות את פעולת הגיבוי במחשבכם האישי, גיבוי באופן זה נועד למקרה בוא מכשירכם איבד את המידע שבו וכך ניתן בקלות רבה לשחזר חזרה את כל אנשי הקשר, תמונות, מוזיקה, סרטים ועוד.

מדוע זה כל כך חשוב?

כמה סיבות, גם מעבדות וגם חברות גדולות המשווקות סמארטפונים יכולות במהלך התיקון או לצורך התיקון ושלא במתכוון, למחוק את הנתונים ממכשירכם תהליך שלאחריו אין דרך חזרה. גם אם אינכם מעוניינים להשתמש בתוכנה המסופקת עם מכשיר הסמארטפון שלכם, חשוב ללמוד את נושא הגיבוי ולעשות זאת מידי פעם לפעם למקרה שמכשירכם נגנב או בצורה כזו או אחרת אבד החומר בתוכו. כיום ברוב הסמארטפונים ישנו שרות גיבוי ענן וגם אם אין יש אפשרות להוריד אפליקציות שונות לגיבוי החומר הקיים מהמכשיר אל ענן וירטואלי (שטח אחסון בשרת מרוחק),  אפשרות זו פשוטה יחסית אך כמובן לא בטיחותית כמו גיבוי ישיר אל המחשב האישי בביתכם, בימים אלו ממש אנו יכולים לראות כמה שרותי הענן השונים אינם בטיחותיים, החל מפריצות ואובדן לא מוסבר של נתונים משירותי הענן הקיימים ואין זה מקום בטוח לתמונות בעלות ערך אשר לא נמדדות בשום ערך כספי.

שורה תחתונה גיבוי מקומי במחשב ביתי מומלץ בחום והמשפט שאנו מאמצים הוא: “גם לגיבוי צריך גיבוי” קחו נושא זה לתשומת לבכם.

הנושא האחרון הוא מעבדות תיקון טלפונים, תיקון וטיפול תוכנה וחומרה לסמארטפון. רצינו במאמר זה להסביר מהם הדברים אשר דורשים מכם תשומת לב רבה, כדי לא ליפול קורבן לאנשי מקצוע לא מוסכים, ובמידה ואין בידיהם את הידע והכלים לטיפול הנכון במכשירים הניידים השונים בשוק הם יכולים לגרום נזק רב, באוריפון כמעבדת תיקונים ותיקה ומקצועית בעיר אילת, נתקלנו בלקוחות רבים אשר הביאו אלינו את מכשירם לאחר שהיה בחברות שונות וניראה כי הנייד שלהם עובד, אולם, לא הוחזרו כל רכיביו כראוי והנזק התגלה במשך הזמן.

שוק התיקונים והטיפול בתקלות התרחב עם השנים, ואפילו ישנם טכנאים העוברים מדלת לדלת, אך אין בכך פתרון נכון מכיוון שהפתרונות הזולים והמהירים לרוב עולים ביוקר לכן חשוב לטפל בסמארטפון בצורה נכונה, במקום מקצועי ומוסמך ולקבל מוצר תקין אשר נבדק ותוקן בצורה הנכונה ביותר, שימו את מכשירכם במעבדה מקצועית ללא פשרות.