אייפון 14 vs אייפון 14 פרו VS פרו מקס

האייפון הוא סמארטפון המצליח לשלב בין עיצוב מהמם, ביצועים חזקים וחווית משתמש מתקדמת, עם מסכים איכותיים, מעבדים חזקים ומצלמות מתקדמות. האפשרויות הפרקטיות, הביצועים המעולים והתמיכה העדכנית של אפל הופכות את האייפון לאחד מהסמארטפונים הפופולריים ביותר בעולם.

ניתן לשאול, מה ההבדל בין אייפון פרו לפרו מקס לרגיל?

 

מה ההבדל בין אייפון 14 פרו לפרו מקס:

ה-iPhone 14 Pro Max מצויד במסך בגודל 6.7 אינץ’, שנחשב לראשון בעולם (בגזרת הסמארטפונים של אפל) שיכול להגיע לבהירות שיא של 2000 ניט. המסך תומך בטכנולוגיות כמו Dolby Vision ו-Always On Display, והוא מכיל את האי הדינמי.

המכשיר מופעל על ידי מעבד הדגל החדש A16 Bionic. מערך הצילום כולל חיישן ברזולוציה של 48 מגה-פיקסל ומצלמת סלפי ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל, כולם משודרגים עם עדשה אולטרה רחבה.

 

הבדלים בין אייפון 14 פרו לפרו מקס:

ה-iPhone 14 Pro מצויד בנתונים דומים לדגם המקס, אך מגיע עם מסך מעט קטן יותר בגודל 6.1 אינץ’. בדומה לדגם המקס, גם המכשיר הזה מגיע עם מעבד A16 והאי הדינמי.

כמו בשאר דגמי ה-iPhone 14 ובשעונים החדשים מהסדרה ה-8, ה-iPhone 14 Pro מגיע עם פיצ’ר המאפשר לו לזהות תאונות דרכים בזמן נסיעה ברכב ולהוציא קריאה לכוחות החירום וחיבור לשירותי חירום דרך תקשורת לווינית.

 

אייפון 14 הרגיל 

ה-iPhone 14 הוא הדגם הסטנדרטי של החברה, הוא מגיע עם מסך בגודל 6.1 אינץ’, המבוסס על מעבד A15 העוצמתי. 

המכשיר מצויד במצלמה קדמית ברזולוציה של 12 מגה פיקסל עם פוקוס אוטומטי ותמיכה בתכונה הנקראת True Depth, המאפשרת לצלם תמונות עם עומק שדה.

בנוסף, למצלמה האחורית נוסף מצב ייצוב תמונה חדש בשם Action Mode שמאפשר לצלם וידאו בלי רעידות או קפיצות.

 

מה ההבדל בין אייפון 14 לאייפון 14 פרו

מה ההבדל בין אייפון פרו לרגיל? דגמי ה-iPhone 14 Pro מגיעים עם שינוי משמעותי שהצליח להפתיע אפילו משתמשי אנדרואיד אדוקים.

אפל בחרה לכלול אלמנט עיצובי וייחודי בחלקו העליון של המכשיר, במקום המגרעת השחורה והמוכרת.

כעת, באותו המקום, נמצא האי הדינמי – מגרעת חכמה ודינמית המשתנה לפי הפעולות השונות שעושים במכשיר.

מאפייני המסך:

במרוצת השנים, גודל המסכים לא השתנה באופן משמעותי, אך הפעם ישנה תמיכה בבהירות מקסימלית המגיעה ל-2,000 ניט. הבהירות הגבוהה תוביל לחוויה טובה יותר בזמן שימוש תחת השמש הישירה. 

מעבר לכל השיפורים שאייפון 14 Pro מציע, כדאי להדגיש את האיכות המרשימה של המסך. פאנל ה-Super Retina XDR של אפל ממשיך להפתיע השנה.

הכיול המדויק של הצבעים והבהירות המוגברת גורמים לו להיות אחד מהמסכים הפונקציונליים והנעימים ביותר לשימוש יומיומי.

AOD:

שינוי נוסף שזמין אך ורק בדגמי הפרו של אייפון 14 הוא תמיכה בפיצ’ר ה-“Always On Display”. פיצ’ר זה מאפשר להשאיר את מסך האייפון דולק באופן תמידי, גם בזמן שלא משתמשים בו, כדי להציג באופן קבוע את השעה וההתראות החשובות.

אפל החליטה לנסות משהו שונה מיצרנים אחרים ולא להחשיך את המסך לחלוטין. רמת העמעום נראית כמעט כמו שהמסך דולק במלואו, וזה יכול לגרום לבלבול ולהפרעה כאשר מנסים לכבות את המסך, כשבפועל הוא נמצא במצב של “Always On Display”.

הבעיה המשמעותית היא שזה מפעיל את הסוללה, ומעניק תחושה שהמסך עדיין דולק. יש שיגידו כי אפל צריכה לשפר את פיצ’ר ה-“Always On Display” אם היא רוצה שהוא יהיה שימושי יותר ומתאים לקהל הרחב של המשתמשים.

מצלמות:

אפל החליטה להכניס שינוי משמעותי נוסף לחומרה של דגמי הפרו בסדרת האייפון, כשהיא הציגה את השינוי החשוב ביותר במערכת הצילום של האייפון מאז שנת 2015 – חיישן ראשי ברזולוציית 48 מגה-פיקסל.

זה השינוי המשמעותי ביותר שאפל ביצעה במערכת הצילום של האייפון מאז שהציגה חיישן של 12 מגה-פיקסל.

איכות הצילום של האייפון הייתה כבר מוערכת מאוד, ואכן אפל המשיכה לשדרג את הביצועים מרשימים. עם החיישן החדש, אפל מציעה צילומים ברזולוציה גבוהה יותר ופרטים מדויקים יותר, ובפועל נראה כי אפל הצליחה לשדרג את מערכת הצילום באופן משמעותי.

אולם, האם זה יוביל להבדלים תמונתיים משמעותיים מבחינת הרוב הרחב של המשתמשים? נראה כי ערימת הפיקסלים הנוספים לחיישן הגבוה הרזולוציה לא בהכרח תוביל לשיפור משמעותי בתמונות, והמשתמשים הרגילים עשויים לא להרגיש באופן חד משמעי את ההבדלים.

מדוע ולמה, אם כן, לאחר כל השדרוגים האלו, התמונות באייפון 14 פרו עדיין נראות כמו אלה של הדגמים הקודמים? התשובה פשוטה: אפל עדיין משתמשת ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל לתמונות הרגילות, אפילו בדגמי הפרו שכוללים חיישן ברזולוצית 48 מגה-פיקסל. 

הצילום ברזולוציה הגבוהה של 48 מגה-פיקסל זמין במצב ProRAW שמספק אפשרויות עריכה מתקדמות. אך כדי להשתמש בזה, יש לקבוע זאת ידנית במכשיר.

עם זאת, חשוב לציין כי תמונות בפורמט ProRAW הן גם גדולות בהרבה מתמונות הפורמט הרגיל, מה שיגרום להקצאת שטח אחסון רב יותר.

מבחינת מצלמת הסלפי, השינויים בין האייפון 14 פרו לדגמים קודמים אינם משמעותיים. אין התפתחות גדולה במצלמה זו מבחינת המפרט הטכני, ולכן לא ניתן לזהות שינוי תהומי שמצדיק שדרוג מהותי.

הסוללה:

השנה גם הסוללה של דגמי האייפון 14 פרו ממשיכה לספק ביצועים מרשימים. בבדיקות שבוצעו התברר כי האייפון 14 פרו הצליח להחזיק כשבע שעות וחצי בשימוש פעיל על מסך מלא לפני שצריך להטעין אותו.

כמו כן, אייפון 14 פרו מקס הצליח לשמור על מצב מסך מלא למעלה מעשר שעות לפני שהוא עשוי לדרוש טעינה. הביצועים המרשימים הללו בתחום הסוללה הן תוצאה של המעבדים היעילים של אפל, יחד עם יכולות ניהול האנרגיה של המערכת הפנימית.

 

השוואה בין אייפון 14 ל14 פרו:

  • שלל התכונות שצוינו במסגרת מאמר זה, כמו: מצלמה חזקה, מסך נעים ועיצוב אלגנטי.
  • פרו: כל הפיצ’רים שצוינו בסעיף הקודם + חיישן ראשי עם רזולוציה של 48 פיקסל. אי דינאמי, AOD, ועוד.

 

מדוע לקנות אייפון מאורי פון?

אוריפון היא חנות למוצרי סלולר במחירים אטרקטיביים ומפיצה מורשית של אפל .היא קיימת מזה שנים רבות בעיר אילת, ומנוהלת על ידי שי לוי מייסד ובעלים.

 החנות מספקת מזה שנים שרות מכירה בצורה אדיבה וסובלנית. ניתן למצוא בה מגוון מכשירי אפל ואביזרים במחירים אטרקטיביים.

איכות ושירות הם דבר המובן מאליו בחנות הפלאפונים אוריפון, שכן הצוות לא מתפשר הן ברמת איכות המוצרים והן במתן השרות והאחריות המוצעת ללקוחותיה.

באוריפון רוצים לשרת את הלקוח נאמנה, בצורה הקרובה ביותר עד שיקבל את המענה הנדרש לבקשתו.

 המענה מתקבל מנציגי החנות באופן ישיר (ואף מבעלי החנות), כך שהלקוח יוכל לקבל את מבוקשו על הצד הטוב ביותר ובצורה ישירה בזמן קצר וללא המתנה.

בחנות אוריפון שואפים להעניק שרות איכותי, משום שכיום ידוע כי רכישת המוצר אינה מסתיימת בזאת: ישנם מקרים בהם המוצר דורש ליווי וטיפול צמוד. לחנות חשוב להעניק שירות ללקוחותיה, בדיוק כמו ביום הרכישה.

אוריפון תשמח לראותכם בין לקוחותיה ולהעניק לכם חווית קניה אחרת. להתייעצות  מקצועית ניתן ליצור קשר במספר הטלפון: 08-6348951.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *