אייפון מחודש –  כל מה שצריך לדעת

מה זה אייפון מחודש? מכשיר אייפון שהוחזר או נמכר לחנות כלשהי או למוכר מורשה מסיבות שונות כגון שדרוג המכשיר הסלולרי האישי או בעקבות פגם כלשהו. מכשירי האייפון הללו עוברים תהליך של בדיקת מעבדה הכוללת זיהוי ותיקון בעיות יסודיים על מנת להבטיח שהם עומדים בתקנים המחמירים של היצרן. לאחר סיום התהליך המכשיר מוכן לשימוש רגיל, אבל הוא נמכר במחיר מוזל.

אף על פי שאייפון מחודש היה בשימוש קודם או שיתכן ועבר תיקונים במידת הצורך, חשוב לציין שלאחר חידושו הוא מיועד לתפקד בצורה יעילה בדיוק כמו אייפון חדש. עם זאת, ישנם בכל זאת כמה הבדלים בין אייפון חדש ומחודש אשר נחקור בהמשך המאמר.

 

איך בודקים שהאייפון מקורי

ישנן מספר דרכים שיעזרו לכם לבדוק אם אייפון מקורי או לא:

 • אימות מספר ה-IMEI: מספר ה-IMEI הוא מספר מזהה ייחודי שמבדיל בין כל מכשירי האייפון. כדי למצוא את מספר ה-IMEI נכנסים ל”הגדרות” המכשיר, לוחצים על “כללי”, ולאחר מכן על “אודות”, גוללים למטה עד שמוצאים את מספר ה-IMEI. ברגע שמצאתם את מספר ה-IMEI, תוכלו להשתמש בכלי המקוון הרשמי של אפל או אפילו באתרי צד שלישי כדי לבדוק את מקוריותו של האייפון.
 • בחינת אינדיקטורים פיזיים: אפל מעצבת בקפידה את המוצרים שלה וישנן תכונות פיזיות מסוימות שהעתקים מזויפים לרוב לא מצליחים לשכפל במדויק. היזהרו מחוסר עקביות במשקל המכשיר, הכפתורים, החיבורים ואיכות המבנה הכללית. בנוסף, יש לבדוק אם יש מיתוג רשמי כגון הלוגו של אפל על המכשיר ועל האריזה.
 • אימות המספר הסידורי (Serial number): בנוסף למספר ה-IMEI, לכל אייפון יש מספר סידורי ייחודי שניתן לאמת את מקוריותו. כדי למצוא את המספר הסידורי, בצע את אותם השלבים כפי שתוארו באיתור מספר ה-IMEI. ברגע שמצאתם את המספר הסידורי תוכלו להשתמש בכלי המקוון הרשמי של אפל או ליצור קשר עם התמיכה של אפל בישראל כדי לאמת את מקוריותו של המכשיר.

https://oriphone.co.il/wp-content/uploads/2021/10/4.png

 

אייפון חדש או מחודש – איך יודעים?

איך יודעים אם המכשיר חדש או מחודש? אייפון חדש יגיע באריזתו המקורית עם האביזרים המקוריים. יתר על כן, למכשיר חדש תהיה תקופת אחריות ארוכה יותר והוא מעולם לא הופעל בעבר.

לעומת זאת, אייפון מחודש עשוי להגיע באריזה גנרית וייתכן שלא יכלול את כל האביזרים המקוריים כמו כבל טעינה. עם זאת, ראוי לציין שמכשירי אייפון מחודשים מציעים תמורה מצוינת לכסף שלכם ועוברים בדיקות קפדניות כדי להבטיח שהביצועים שלהם עומדים בקנה אחד עם מכשירים חדשים.

ישנן תכונות שהשינוי בהן מינורי בין דורות האייפונים שיוצאים לשוק מדי שנה:

 • מערכת ההפעלה: כל האייפונים פועלים על מערכת ההפעלה iOS של אפל. מערכת ההפעלה מתעדכנת באופן קבוע עם תכונות חדשות ותיקוני באגים, אך היא נשארת זהה באופן כללי בין הדורות.
 • השירותים: כל האייפונים תומכים באותם שירותים של אפל, כגון iCloud, Apple Music, ו-Apple Pay. שירותים חדשים מתווספים עם הזמן אך רוב השירותים הפופולריים זמינים לכל הדורות של האייפון.
 • הסוללה: אמנם חוזק הסוללה כן משתנה מעט בין הדורות, אך היא נשארת בטווח קיבולת דומה מאוד.

יש לציין כי אם אתם מחפשים את המכשיר החזק והמתקדם ביותר, אז כן עדיף לרכוש את הדגם החדש ביותר. עם זאת, אם אתם מרוצים מהאייפון הנוכחי שלכם, ייתכן שתוכלו להסתפק בדגם מעט ישן יותר ולהוזיל את עלות הרכישה באופן משמעותי.

 

יתרונות ברכישת אייפון מחודש

 • מחיר אטרקטיבי יותר: אייפון מחודש מציע תמורה מצוינת לכסף, מכיוון שהוא בדרך כלל נמכר במחיר נמוך יותר ממכשירים חדשים.
 • ביצועים דומים: במידה ותבחרו בחנות אמינה ומפית מורשה כגון אוריפון תוכלו להבטיח שהאייפון המחודש עבר תהליך בדיקה ותיקון קפדני במיוחד כדי להבטיח שהוא עומד בתקנים של היצרן. כתוצאה מכך, הביצועים יהיו דומים מאוד לביצועים של מכשירים חדשים.
 • אחריות: למרות שאייפון מחודש עשוי להגיע עם אחריות קצרה יותר, היא בדרך כלל עדיין מספקת כיסוי במקרה של תקלות שונות.

 

טיפים לרכישת אייפון מחודש בצורה בטוחה

להלן כמה טיפים על מנת להפחית את הסיכון לרכישת אייפון מחודש מזויף שאינו תואם את התקנים הדרושים של היצרן:

 • קנו ממוכרים מורשים בלבד: רכישה ממפיץ מורשה היא הדרך הטובה והבטוחה ביותר להבטיח שאתם מקבלים מכשיר אייפון מקורי, אתם מוזמנים להתייעץ איתנו באוריפון ונציע לכם מכשירים מעולים שעברו בדיקה קפדנית.
 • בצעו בדיקה פיזית: לפני שאתם קונים אייפון מחודש, בצעו בדיקה פיזית מקיפה של המכשיר. נסו לאתר סימני פגיעה או בלאי לא רצויים. מיותר לציין שאצלנו המכשירים המחודשים הם מקוריים תמיד.
 • בקשו הסבר: בקשו מהחנות הסבר שיאשר בפניכם שהמכשיר הוא אכן אייפון מקורי מחודש.

על ידי ביצוע ההמלצות הללו תוכל להפחית את הסיכון לרכישת אייפון מחודש עם תקלות שלא נבדקו או שלא תוקנו כפי שנדרש, וכם לענות בקלות על השאלה הנפוצה- איך לדעת אם האייפון מקורי.

לסיכום

בין אם אתם שוקלים לקנות מכשיר חדש או מחודש, או שאתם פשוט תוהים איך יודעים שהאייפון מקורי, על ידי יישום השיטות המפורטות במאמר זה לרבות אימות מספר ה-IMEI, בדיקת אינדיקטורים פיזיים וגם בדיקת אייפון מקורי על סמך המספר הסידורי, אתם יכולים לקבוע בביטחון את מקוריותו של האייפון.

אייפון מקורי קונים באוריפון

חנות הפלאפונים אוריפון קיימת מזה שנים רבות בעיר אילת ומספקת שרות מכירה אדיב ואיכותי. בחנות ובאתר שלנו ניתן למצוא גם מגוון רחב של מכשירי אפל ואביזרים במחירים אטרקטיביים. אוריפון הינה מפיצה מורשית של אפל בישראל ואתם יכולים לסמוך על המוניטין הרב שלנו בעת קניית מכשיר אייפון מחודש.

המכשירים המחודשים שלנו עוברים בדיקת מעבדה קפדנית ואת כל התיקונים הדרושים על מנת לוודא שהם יתפקדו באיכות הטובה ביותר ויספקו תמורה מעולה לכסף שלכם.

פנו אלינו עוד היום בטלפון 08-6348951 ונציע לכם אייפון מחודש מעולה שיבטיח לכם הנאה מהשימוש בו, וגם שביעות רצון מהשירות שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *