איך מגבים אייפון – המדריך המלא

בעידן הדיגיטלי של היום, הסמארטפונים שלנו הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. אנחנו מאחסנים שפע של מידע חשוב במכשיר האייפון שלנו כגון אנשי קשר, תמונות, סיסמאות, סרטונים ומסמכים. אבל מה קורה כאשר משהו משתבש? מה תעשו במקרה של תקלה כלשהי או שבטעות תאבדו אותו? זה בדיוק המקום שבו גיבוי אייפון כאן כדי להציל אתכם.

במאמר זה נלמד איך לגבות אייפון בשתי השיטות ה”מסורתיות”: גיבוי ב-iCloud וגיבוי ב-iTunes, וגם בשתי שיטות נוספות מוכרות. בנוסף, נלמד גם לנהל שגרת גיבוי קבועה על מנת לשמור על נתוני האייפון שלכם בטוחים תמיד. נצא לדרך.

 

גיבוי iCloud

גיבוי iCloud הוא למעשה גיבוי בענן אייפון. מדובר בדרך נוחה ופשוטה להגן על נתוני האייפון שלכם. עם iCloud – הענן המקורי של אפל, אתם יכולים לגבות באופן אוטומטי את נתוני המכשיר שלכם לענן, דבר המאפשר לכם לגשת אליהם מכל מכשיר של אפל מתי שתצטרכו.

איך מבצעים גיבוי לאייפון בעזרת iCloud? יש ליישם את השלבים הבאים:

 1. כנסו להגדרות iCloud באייפון שלכם: פתחו את אפליקציית ההגדרות, הקישו על ה-Apple ID שלכם בחלק העליון של המסך ובחרו “iCloud”.
 2. הפעילו גיבוי iCloud: יש לגלול למטה ולהקיש על “גיבוי iCloud”.
 3. בחרו נתונים לגיבוי: הפעילו את המתגים הכחולים עבור קטגוריות הנתונים הרצויות כגון תמונות, אנשי קשר והערות.
 4. התחילו את הגיבוי ב-iCloud: על מנת להתחיל גיבוי iCloud באופן ידני יש להקיש על “גבה עכשיו”. מומלץ לחבר את האייפון לרשת Wi-Fi לצורך תהליך גיבוי מהיר וחלק יותר.

היתרונות של גיבוי ב-iCloud:

 • קל לשימוש.
 • מאפשר גיבוי אוטומטי.
 • זמין מכל מכשיר אפל ובכל זמן שתרצו.

 

גיבוי iTunes

גיבוי iTunes מספק שיטה חלופית לגיבוי נתוני האייפון שלכם. בעזרת iTunes אתם יכולים ליצור תמונת מצב מלאה של נתוני המכשיר שלכם דרך המחשב.

איך עושים גיבוי לאייפון בעזרת iTunes? יש לבצע את השלבים הבאים:

 1. הורידו והתקינו את תכנת iTunes: באתר האינטרנט של Apple או ב-Microsoft Store ניתן למצוא, להוריד ולהתקין את הגרסה העדכנית ביותר של iTunes במחשב שלכם.
 2. חברו את האייפון למחשב: השתמשו בכבל חיבור מתאים כדי לחבר את האייפון למחשב. אם תתבקשו, בטלו את נעילת האייפון שלכם ולחצו על “סמוך על המחשב”.
 3. בחרו באפשרות iPhone בתכנת iTunes והתחילו בגיבוי: הפעילו את iTunes במחשב שלכם, כעת אתם אמורים לראות את סמל האייפון שלכם בפינה השמאלית העליונה של המסך. לחצו על סמל האייפון ולאחר מכן על “גבה כעת” כדי להתחיל בתהליך הגיבוי.

היתרונות של גיבוי iTunes:

 • מאפשר גיבוי דרך המחשב שאינו דורש חיבור לאינטרנט.
 • גיבוי ב-iTunes עשוי להיות מהיר יותר מאשר גיבוי ב-iCloud.

 

גיבוי אייפון בגוגל דרייב

גיבוי אייפון בגוגל דרייב מאפשר לכם לגבות את הנתונים שלכם לשירות אחסון בענן של Google. גיבויים אלה מאובטחים ומאוחסנים בענן, מה שאומר שאתם יכולים לגשת אליהם מכל מכשיר ומכל מקום שיש בו חיבור לאינטרנט.

היתרונות של גיבוי אייפון בגוגל דרייב:

 • גיבוי חינמי: Google Drive מאפשר 15GB של אחסון בחינם, מה שאומר שאתם יכולים לגבות לפחות את חלק מהנתונים שלכם ללא עלות.
 • גיבוי מהיר: גיבויים לאייפון דרך Google Drive עשויים להיות מהירים יותר מגיבויים בעזרת מערכות אחרות.

 

גיבוי אייפון בדרופבוקס

גיבוי אייפון בדרופבוקס מאפשר לכם לגבות את הנתונים שלכם לשירות האחסון האיכותי בענן של תכנת  Dropbox המאפשרת רמת אבטחה גבוהה של הנתונים שתחליטו לגבות.

היתרונות של גיבוי אייפון בדרופבוקס:

 • גיבוי קל לשימוש: Dropbox מציעה אפליקציה פשוטה ונוחה לצורך גיבוי האייפון שלכם.
 • גיבוי מאובטח: Dropbox משתמשת בהצפנת AES-256 כדי להגן על הנתונים שלכם.
 • גיבוי זמין בכל מקום: אתם יכולים לגשת לגיבויים שלכם מכל מקום שיש בו חיבור לאינטרנט.

 

ניהול שגרות גיבוי של האייפון

כדי לשמור על בטיחות נתוני האייפון שלכם חיוני לבצע שגרת גיבוי קבועה. להלן כמה שיטות עבודה מומלצות שכדאי לקחת בחשבון וליישם:

 • תדירות הגיבוי: יש לשאוף לגבות את האייפון שלכם בכל פעם שתבצעו שינויים או עדכונים משמעותיים במכשיר.
 • הבטחת תהליך גיבוי מאובטח: הגדירו סיסמאות חזקות לחשבון ה-iPhone וה-iCloud שלכם. בנוסף, רצוי לאפשר אימות דו-שלבי לצורך הקמת שכבת אבטחה נוספת.
 • סנכרון עם מספר מכשירים: אם בבעלותכם מספר מכשירי Apple, כדאי לשקול להפעיל את סנכרון ה-iCloud כך שהנתונים שלכם יישארו עקביים בכל המכשירים שלכם.

 

שאלות נפוצות לגבי גיבוי אייפון

שאלה: האם ניתן לגבות את האייפון ל-Google Drive למרות שמדובר במכשיר של אפל?

תשובה: כן, אתם יכולים לגבות את האייפון שלכם באמצעות Google Drive או באחסון בענן אחר. עם זאת, אם תבחרו לעשות זאת תצטרכו לקחת בחשבון שהגיבוי נעשה במערכת שמהווה “צד שלישי” מאחר והענן המקורי של אפל הוא iCloud.

שאלה: האם ניתן לגבות רק קטגוריות ספציפיות של הנתונים שלי?

תשובה: כן, אתם יכולים לגבות רק קטגוריות ספציפיות של נתונים. כדי לעשות זאת, בצעו את השלבים הבאים:

 1. גשו להגדרות iCloud באייפון שלכם.
 2. הקישו על “גיבוי iCloud”.
 3. בטלו את האפשרות עבור כל קטגוריית נתונים שאתם לא מעוניינים לגבות.

 

לסיכום

גיבוי מכשיר האייפון שלכם הוא בעל חשיבות עליונה בשמירה על הנתונים היקרים שלכם. בין אם תבחרו בגיבוי iCloud, בגיבוי iTunes או שאתם שוקלים אפשרויות גיבוי אחרות בענן, המפתח האמיתי הוא ליצור שגרת גיבוי קבועה. על ידי ביצוע השלבים המפורטים והשיטות המומלצות המתוארות במאמר זה, אתם יכולים להבטיח את תקינות וזמינות נתוני האייפון שלכם מבלי לחשוש שיאבדו, ולמנוע מקרה מצער של איבוד הנתונים במקרה של תקלה כלשהי.

אוריפון הינה מפיצה מורשית של אפל בישראל. אנחנו בעלי מוניטין רב ולא מתפשרים על רמת האיכות של המוצרים שלנו ועל מתן השירות והאחריות המעולים שאנחנו מציעים ללקוחותינו.

פנו אלינו עוד היום בטלפון 08-6348951 ונעזור לכם בייעוץ ובמענה על כל שאלה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *